понеділок, 13 грудня 2021 р.

"ВИКОРИСТАННЯ СУЧАСНИХ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ"

      В п'ятницю 17.12.2021 на 15.00 відбувається гостьова лекція на тему "Використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій у психолого-педагогічних дослідженнях"

      Лектор: Матохнюк Людмила Олександрівна, доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри психології КЗВО " Вінницька академія безперервної освіти".



       Приєднатися за посиланням https://meet.google.com/vnv-otfw-mso

понеділок, 22 листопада 2021 р.

«СІМ’Я - КОЛИСКА ЩАСТЯ, ВИХОВАННЯ І РОЗВИТКУ ДИТИНИ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ»

 

Кафедра психології КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти»,

Українська асоціація сімейних психологів,

Психологічний Центр «FIDES»,

Міжнародна асоціація сучасної освіти, науки та культури,

Інклюзивно-ресурсний Центр ВМР №2

ЗАПРОШУЄ ДО УЧАСТІ У КРУГЛОМУ СТОЛІ:

«СІМ’Я - КОЛИСКА ЩАСТЯ, ВИХОВАННЯ І РОЗВИТКУ ДИТИНИ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ».

03.12.2021 з 16.00 – 18.00

платформа meet:

meet.google.com/haf-wkmk-srk

ВХІД ВІЛЬНИЙ

ТЕМИ ДЛЯ ОБГОВОРЕННЯ:

1. «Особливості роботи психолога з членами сім’ї, що виховують дитину з обмеженими фізичними можливостями» - Потапчук Євген Михайлович - доктор психологічних наук, професор, голова Української асоціації сімейних психологів, заслужений працівник освіти України, сімейний психолог.

2. «Міжнародний досвід впровадження інклюзивної освіти в зарубіжних країнах» - Матохнюк Людмила Олександрівна - доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри психології КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти», голова Вінницького міського відділення Української асоціації сімейних психологів, психолог ПЦ «FIDES».

3. «Розвиткове, формувальне та виховне значення сім’ї для дитини з ООП» - Шпортун Оксана Миколаївна – доктор психологічних наук, професор кафедри психології КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти», голова Вінницького обласного відділення Української асоціації сімейних психологів, психолог ПЦ «FIDES».

4.«Психологічні особливості прийняття батьками дітей з особливими освітніми потребами»Перегончук Наталія Василівна – кандидат психологічних наук, психолог ІРЦ ВМР №2.

5. «Психологічний супровід батьків дітей з ООП» - Коновалюк Тетяна Степанівна – психолог ІРЦ ВМР №2.

6. «Самоконтроль та самодопомога техніками НЛП» - Сорока Олена Михайлівна - кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри навігації і управління судном Дунайського інституту Національного університету «Одеська морська академія», керівник Ізмаїльського відділу Української асоціації сімейних психологів, НЛП-практик, НЛП-майстер.

7. «Сучасні виклики сім’ї, що виховує дитину з особливими освітніми потребами» - Василенко Лариса Вікторівна - мама дитини з особливими освітніми потребами.

8."Особливості сімейного виховання обдарованих дітей" Осадченко Інна Іванівна - доктор педагогічних наук, професор, голова ГО "Міжнародна асоціація сучасної освіти, науки та культури"…..

Очікуємо на вас на засіданні круглого столу!




четвер, 28 жовтня 2021 р.

ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ З МІЖНАРОДНОЮ УЧАСТЮ «ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ, ПСИХОДІАГНОСТИКИ ТА КОРЕКЦІЇ ОСОБИСТОСТІ В СИСТЕМІ БЕЗПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ»

 

Шановні колеги, наковці, психологи! 

Запрошуємо Вас взяти участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції з міжнародною участю "Психологічні засади розвитку, психодіагностики та корекції особистості в системі безперервної освіти"

Тематичні напрямки роботи конференції:

-        Вплив соціально-економічної ситуації в Україні на розвиток особистості;

-     Психологічні аспекти впливу вікових та індивідуальних особливостей на розвиток особистості в системі неперервної освіти;

-         Психодіагностика, профілактика та психокорекція розвитку особистості;

-  Актуальні проблеми діяльності практичних психологів, психологічних служб, закладів освіти, організацій та установ;

-    Психолого-педагогічні аспекти розвитку особистості в системі інклюзивної та спеціальної освіти.

- Сучасні методи  діагностики та корекції порушень психофізіологічного розвитку дітей. 

Мета конференції: обговорення актуальних проблем та перспектив розвитку практичної психології різних сфер життєдіяльності особистості, визначення шляхів і методів розвитку психологічної служби системи освіти та охорони здоров’я у відповідності до сучасних реформ, обмін науковим досвідом.

РЕГЛАМЕНТ РОБОТИ КОНФЕРЕНЦІЇ

29 жовтня 2021 р.

1030 – 1130

 

Реєстрація учасників конференції онлайн

https://meet.google.com/uvi-qpzw-rkw

1130 – 1140

Вітальні слова

1140 – 1300

Пленарне засідання https://meet.google.com/uvi-qpzw-rkw

1300–  1330

Брейк-кава

1700 – 1900

Робота секцій

Секція І

 https://meet.google.com/uwu-dxti-sez

Секція ІІ

 https://meet.google.com/bom-afxb-juj

Секція ІІІ

 https://meet.google.com/uwu-dxti-sez

 

пʼятниця, 8 жовтня 2021 р.

«Я ТЕБЕ БАЧУ, ЧУЮ, ТОБІ ПОСМІХАЮСЬ…».

Світ вступає в століття Людини. Більш ніж будь-коли ми зобов’язані думати зараз про те, що ми вкладаємо в душу дитини.

В.О.Сухомлинський

Сьогодні 08.10.2021 на базі КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» спільно з КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 ім. Д. М. Менделєєва, КЗ «Вінницький ліцей №7 ім. О. Сухомовського», студентами спеціальності 053 «Психологія» КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» відбувся семінар-практикум «Я ТЕБЕ БАЧУ, ЧУЮ, ТОБІ ПОСМІХАЮСЬ…». Мета семінару полягала в оволодінні практичними навичками у сфері соціалізація дітей із особливими потребами, обміні ідеями, обговоренні проблеми щодо впровадження інклюзивної освіти.



Наш семінар-практикум має свою, хоч і невелику, історію, тому що проводиться вдруге. І саме головне, що є плідна і продуктивна співпраця учасників семінару. Саме про її результати, а також про особливості виховного впливу мистецтва розповіла композитор, заслужений діяч естрадного мистецтва України, методист, спеціаліст вищої категорії будинку дитячої творчості Шевченківського району м. Києва, керівник вокального гуртка «Метелики-веселики» Янушкевич Ольга Миколаївна.


Досвідом впровадженням проєктної діяльності в освітній процес, як особистісно орієнтованого навчання, поділилася директор Комунального Закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №4 ім. Д. І. Менделєєва вінницької міської ради» Загородня Галина Володимирівна.


Практикою впровадження театрального мистецтва в початкову школу та знайомства початківців зі світом людей з порушенням зору в КЗ «Вінницький ліцей №7 ім. О. Сухомовського» розповіла заступник директора з навчально-виховної роботи Севастьянова Людмила Францівна.



На семінарі було проведено майстер клас з написання шрифтом Брайля майстринею та фахівцем Войтко Оксаною Іванівною. Учениця 2-В класу Комунального Закладу «Гімназія №24 Вінницької міської ради» Вероніка Перетяжко прочитала уривок з книжки «Рукавичка», написаний шрифтом Брайля. Також Вероніка на друкарській машинці шляхом проколювання аркушів цупкого паперу надрукувала текст, який зачитала Войтко Оксана.





Студенти спеціальності «Психологія» Сойдаш Аліна, Цубова Лена, Людмила Тарабанчук, під керівництвом кандидата педагогічних наук, старшого викладача кафедри психологія Чопик Лесі Іванівни, долучилися до пошуку відповідей на запитання як допомогти дитині розвиватися, як уникнути труднощів, які прийоми подачі навчального матеріалу використати для конкретної дитини, як адаптувати навчальні матеріали та освітній простір. Вони розповіли про шляхи вибору теми, матеріалів, свої емоції, відчуття під час і виготовлення серії тактильних книг. Учасники семінару-практикуму мали можливість познайомитися з тактильними книгами, які виготовили власноруч студенти.




Розповідь про проєкт, з якого все починалось, «Театр у книжці оживає» продовжила керівника гуртка КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 ім. Д. М. Менделєєва Рудишина Олена Сергіївна.


Учні КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 ім. Д. М. Менделєєва» Бойко Софія, Марфін Тимофій, Ткачук Анна, Сологуб Мілана та КЗ «Вінницький ліцей №7 ім. О. Сухомовського» Волковінська Катерина, Слободянюк Матвій, Яцюра Каріна театралізовано та наочно представили тактильні книжки «Рукавичка», «Кривенька качечка».



На завершення нашого семінару прозвучала пісня на слова Олени Вітенко, музику Ольги Янушкевич «Дивоцвіти Вінницького краю» у виконанні ансамблю «Українські співаночки» Комунального Закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №10 вінницької міської ради», яка стала гімном обласного фестивалю для дітей з ООП.

Хореографічна композиція на пісню виконана Зразковою Студією сучасного танцю «Калейдоскоп», художній керівник Тамара Чорнобаєва.


Дякуємо співорганізаторам, учасникам, батькам, представникам громадських організацій за зворотній зв'язок, активну участь у практичній частині семінару.

Дякуємо голові Г О «Об'єднання осіб особливих потреб України» Швецю Дмитру за висловлені слова вдячності.


Велика подяка всім, хто долучився до організації та проведенні семінару-практикуму, а саме Матохнюк Л. О., Коц О. І., Гризі М. С., Петренко Ю. І., Пилявець Н. І. та всьому науково-педагогічному колективу кафедри психологія.






понеділок, 4 жовтня 2021 р.

ПРОФІЛАКТИКА ПРОФЕСІЙНОГО ВИГОРАННЯ ПРАЦІВНИКІВ СОЦІОНОМІЧНОЇ СФЕРИ

     Міжнародна акція Всесвітній день психічного здоров’я проходить  10 жовтня.  У світі проходять заходи, спрямовані на поширення знань про ефективні методи зміцнення психічного здоров’я та попередження психічних захворювань. За ініціативи керівника відділу соціально-психологічної та трудової реабілітації в рамках Тижневика психологічного здоров'я в КУ "Обласному пансіонаті для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку" виступила доктор психологічних наук, професор кафедри психології КЗВО "Вінницька академіябезперервної освіти", практикуючий психолог, психотерапевт Шпортун О. М.. Для працівників було проведено тренінгове заняття по супервізії "Профілактика професійного вигорання працівників соціономічних професій".
       Щиро вдячні за підтримку та співпрацю! 
   







пʼятниця, 25 червня 2021 р.

ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ

 КАФЕДРА ПСИХОЛОГІЇ КЗВО «ВІНННИЦЬКА АКАДЕМІЯ БЕЗПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ»

Запрошує на навчання  осіб, які мають  ступінь бакалавра, спеціаліста (також із інших спеціальностей) для здобуття вищої освіти за спеціальністю 053 «Психологія», освітній рівень «Магістр». 
Професійна кваліфікація: психолог, викладач вищого  навчального закладу;
Професійна кваліфікація: психолог, асистент вчителя з корекційної освіти.


пʼятниця, 23 квітня 2021 р.

ВІТАЄМО З ДНЕМ ПСИХОЛОГА!


Шановні колеги, бажаємо вам здоров'я, 

душевного спокою і рівноваги.

Нехай щирість, доброта і багаторічний досвід 

допомагають знаходити вихід зі складних ситуацій.

Професійних досягнень, постійних джерел натхнення

віри та наснаги в роботі та житті. 

Нехай кожен день буде яскравим і насиченим, 

а успіх завжди супроводжує вас!



середа, 21 квітня 2021 р.

Бінарний семінар-тренінг «Профілактика емоційного вигорання»

      Як відомо 23 квітня  в Україні відзначається професійне свято Всеукраїнський день психолога! З ініціативи кафедри психології  центром  Психологічної допомоги і супроводу педагогічних працівників та здобувачів освіти провели Бінарний семінар-тренінг «Профілактика емоційного вигорання»

        Семінар-тренінг проводили: 

     -професор, завідувач кафедри психології КЗВО "Вінницька академія безперервної освіти", практикуючий психолог -  Л.О. Матохнюк

      -доктор психологічних наук, доцент, професор кафедри психології КЗВО "Вінницька академія безперервної освіти", практикуючий психолог, психотерапевт О.М. Шпортун.

    Завдання тренінгу інформування про феномен «емоційного вигорання", його причини та наслідки; визначення шляхів профілактики та подолання; опанування антистресовими техніками;  діагностика  синдрому «вигорання», тест «самооцінка стійкості до стресу».

        Пам’ятайте про людей, які підтримують вас!










ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПРОФЕСІЙНОГО ВИГОРАННЯ

 До  Всеукраїнського Дня Психолога!

Центр психологічної допомоги і супроводу педагогічних працівників та здобувачів освіти КЗВО "Вінницька академія безперервної освіти" 

ПРОПОНУЄ

участь у  бінарному семінарі-тренінгу профілактики та попередження професійного вигорання: "ГОРІТИ НЕ ЗГОРАЮЧИ!!!"

        З Вами працюватимуть: 

доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри психології КЗВО "Вінницька академія безперервної освіти", практикуючий психолог - Л.О.Матохнюк 

доктор психологічних наук, доцент, професор кафедри психології КЗВО "Вінницька академія безперервної освіти", практикуючий психолог, психотерапевт -  О.М. Шпортун.


Запрошуємо усіх бажаючих до участі!

Захід відбудеться 21.04.2021 о 18.00.  на платформі meet 

за посиланням: https://meet.google.com/uvi-qpzw-rkw

Ми дбаємо про Вас!!!  Здоров'я  та довголіття!

З повагою кафедра психології КВЗО " Вінницька академія безперервної освіти".




четвер, 15 квітня 2021 р.

ПСИХОЛОГІЯ ПАРТНЕРСТВА ЯК ОСНОВА БЕЗПЕЧНОГО ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

    Людям потрібно розвивати навички комунікації, які ще називають навичками ефективного спілкування. Адже ті, хто вміють спілкуватися, почуваються благополучнішими і щасливішими. Найважливішими навичками комунікації є: уміння розпочинати спілкування, розуміти і використовувати "мову жестів", активно слухати, уникати непорозумінь.  

    Наша співпраця була спрямована на надання й розширення інформації про сімейні цінності, розвиток емоційного інтелекту засобами музикотерапії та вирішення конфліктів з використанням технології медіації. Оновлення і поповнення знань та вмінь щодо технологій спілкування учасників освітнього процесу; удосконалення мистецтва ефективного спілкування, особливостей вміння слухати людей та використовувати гумористичні технології в контексті психології; формування самооцінки як чинника ефективної соціальної взаємодії. 

    Дякуємо слухачам, які проходили курси з 12.04.2021 по 15. 04.2021 р. за їх активну участь, співпрацю та щирі відгуки про високу результативність курсів.










пʼятниця, 9 квітня 2021 р.

РЕГІОНАЛЬНИЙ МАРАФОН ЗДОРОВ'Я

       Чому так важливий емоційний інтелект (EQ)? 
       Розуміння емоцій має допомогти у найважливішому – вирішити, як поводитись. Емоції – це така ж інформація, як вчинки, слова і жести. Цю інформацію людина використовує, щоб обґрунтувати свої дії. До речі, ще 50 років тому, не кажучи про більш давні часи, неможливо було уявити, щоб слова "емоція" та "інтелект" опинилися поруч в межах одного поняття.
         Емоції та інтелект протиставлялися одне одному. Вважалося, що емоції заважають приймати "раціональні", "розумні" рішення. Тільки у другій половині 20-го століття соціальні психологи поглянули на це по-іншому. Вони припустили, що в процесі еволюції емоції допомагали людині пристосуватися до різних середовищ і обставин і були напряму пов’язані із виживанням людини як виду. .... 
        09.04. 2021 року Центром психологічної допомоги і супроводу педагогічних працівників та здобувачів освіти КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти». З метою оптимізації та відновлення психологічного здоров’я та формування здоров’язбережувальних компетентностей жителів м.Вінниці та Вінницької області у рамках проведення РЕГІОНАЛЬНОГО МАРАФОНУ ЗДОРОВ'Я доктор психологічних наук, доцент, професор кафедри психології КЗВО "Вінницька академія безперервної освіти" Шпортун О.М. провела семінар з елементами тренінгу на тему: "Розвиток емоційного інтелекту засобами музикотерапії"
           На семінарі-тренінгу учасники проаналізували поняття емоційного інтелекту, визначали його психологічну структуру, розвивали компоненти емоційного інтелекту засобами музикотерапії.
          Дякуємо усім учасникам за роботу та активну рефлексію.