СТОРІНКА АБІТУРІЄНТА

НАУКОВА ШКОЛА

ЛАБОРАТОРІЯ ПРАКТИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ

СТОРІНКА СТУДЕНТА

НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ ДОКУМЕНТИ

пʼятниця, 8 жовтня 2021 р.

«Я ТЕБЕ БАЧУ, ЧУЮ, ТОБІ ПОСМІХАЮСЬ…».

Світ вступає в століття Людини. Більш ніж будь-коли ми зобов’язані думати зараз про те, що ми вкладаємо в душу дитини.

В.О.Сухомлинський

Сьогодні 08.10.2021 на базі КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» спільно з КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 ім. Д. М. Менделєєва, КЗ «Вінницький ліцей №7 ім. О. Сухомовського», студентами спеціальності 053 «Психологія» КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» відбувся семінар-практикум «Я ТЕБЕ БАЧУ, ЧУЮ, ТОБІ ПОСМІХАЮСЬ…». Мета семінару полягала в оволодінні практичними навичками у сфері соціалізація дітей із особливими потребами, обміні ідеями, обговоренні проблеми щодо впровадження інклюзивної освіти.



Наш семінар-практикум має свою, хоч і невелику, історію, тому що проводиться вдруге. І саме головне, що є плідна і продуктивна співпраця учасників семінару. Саме про її результати, а також про особливості виховного впливу мистецтва розповіла композитор, заслужений діяч естрадного мистецтва України, методист, спеціаліст вищої категорії будинку дитячої творчості Шевченківського району м. Києва, керівник вокального гуртка «Метелики-веселики» Янушкевич Ольга Миколаївна.


Досвідом впровадженням проєктної діяльності в освітній процес, як особистісно орієнтованого навчання, поділилася директор Комунального Закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №4 ім. Д. І. Менделєєва вінницької міської ради» Загородня Галина Володимирівна.


Практикою впровадження театрального мистецтва в початкову школу та знайомства початківців зі світом людей з порушенням зору в КЗ «Вінницький ліцей №7 ім. О. Сухомовського» розповіла заступник директора з навчально-виховної роботи Севастьянова Людмила Францівна.



На семінарі було проведено майстер клас з написання шрифтом Брайля майстринею та фахівцем Войтко Оксаною Іванівною. Учениця 2-В класу Комунального Закладу «Гімназія №24 Вінницької міської ради» Вероніка Перетяжко прочитала уривок з книжки «Рукавичка», написаний шрифтом Брайля. Також Вероніка на друкарській машинці шляхом проколювання аркушів цупкого паперу надрукувала текст, який зачитала Войтко Оксана.





Студенти спеціальності «Психологія» Сойдаш Аліна, Цубова Лена, Людмила Тарабанчук, під керівництвом кандидата педагогічних наук, старшого викладача кафедри психологія Чопик Лесі Іванівни, долучилися до пошуку відповідей на запитання як допомогти дитині розвиватися, як уникнути труднощів, які прийоми подачі навчального матеріалу використати для конкретної дитини, як адаптувати навчальні матеріали та освітній простір. Вони розповіли про шляхи вибору теми, матеріалів, свої емоції, відчуття під час і виготовлення серії тактильних книг. Учасники семінару-практикуму мали можливість познайомитися з тактильними книгами, які виготовили власноруч студенти.




Розповідь про проєкт, з якого все починалось, «Театр у книжці оживає» продовжила керівника гуртка КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 ім. Д. М. Менделєєва Рудишина Олена Сергіївна.


Учні КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 ім. Д. М. Менделєєва» Бойко Софія, Марфін Тимофій, Ткачук Анна, Сологуб Мілана та КЗ «Вінницький ліцей №7 ім. О. Сухомовського» Волковінська Катерина, Слободянюк Матвій, Яцюра Каріна театралізовано та наочно представили тактильні книжки «Рукавичка», «Кривенька качечка».



На завершення нашого семінару прозвучала пісня на слова Олени Вітенко, музику Ольги Янушкевич «Дивоцвіти Вінницького краю» у виконанні ансамблю «Українські співаночки» Комунального Закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №10 вінницької міської ради», яка стала гімном обласного фестивалю для дітей з ООП.

Хореографічна композиція на пісню виконана Зразковою Студією сучасного танцю «Калейдоскоп», художній керівник Тамара Чорнобаєва.


Дякуємо співорганізаторам, учасникам, батькам, представникам громадських організацій за зворотній зв'язок, активну участь у практичній частині семінару.

Дякуємо голові Г О «Об'єднання осіб особливих потреб України» Швецю Дмитру за висловлені слова вдячності.


Велика подяка всім, хто долучився до організації та проведенні семінару-практикуму, а саме Матохнюк Л. О., Коц О. І., Гризі М. С., Петренко Ю. І., Пилявець Н. І. та всьому науково-педагогічному колективу кафедри психологія.






Немає коментарів:

Дописати коментар