СТОРІНКА АБІТУРІЄНТА

НАУКОВА ШКОЛА

ЛАБОРАТОРІЯ ПРАКТИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ

СТОРІНКА СТУДЕНТА

НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ ДОКУМЕНТИ

пʼятниця, 23 квітня 2021 р.

ВІТАЄМО З ДНЕМ ПСИХОЛОГА!


Шановні колеги, бажаємо вам здоров'я, 

душевного спокою і рівноваги.

Нехай щирість, доброта і багаторічний досвід 

допомагають знаходити вихід зі складних ситуацій.

Професійних досягнень, постійних джерел натхнення

віри та наснаги в роботі та житті. 

Нехай кожен день буде яскравим і насиченим, 

а успіх завжди супроводжує вас!



середа, 21 квітня 2021 р.

Бінарний семінар-тренінг «Профілактика емоційного вигорання»

      Як відомо 23 квітня  в Україні відзначається професійне свято Всеукраїнський день психолога! З ініціативи кафедри психології  центром  Психологічної допомоги і супроводу педагогічних працівників та здобувачів освіти провели Бінарний семінар-тренінг «Профілактика емоційного вигорання»

        Семінар-тренінг проводили: 

     -професор, завідувач кафедри психології КЗВО "Вінницька академія безперервної освіти", практикуючий психолог -  Л.О. Матохнюк

      -доктор психологічних наук, доцент, професор кафедри психології КЗВО "Вінницька академія безперервної освіти", практикуючий психолог, психотерапевт О.М. Шпортун.

    Завдання тренінгу інформування про феномен «емоційного вигорання", його причини та наслідки; визначення шляхів профілактики та подолання; опанування антистресовими техніками;  діагностика  синдрому «вигорання», тест «самооцінка стійкості до стресу».

        Пам’ятайте про людей, які підтримують вас!










ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПРОФЕСІЙНОГО ВИГОРАННЯ

 До  Всеукраїнського Дня Психолога!

Центр психологічної допомоги і супроводу педагогічних працівників та здобувачів освіти КЗВО "Вінницька академія безперервної освіти" 

ПРОПОНУЄ

участь у  бінарному семінарі-тренінгу профілактики та попередження професійного вигорання: "ГОРІТИ НЕ ЗГОРАЮЧИ!!!"

        З Вами працюватимуть: 

доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри психології КЗВО "Вінницька академія безперервної освіти", практикуючий психолог - Л.О.Матохнюк 

доктор психологічних наук, доцент, професор кафедри психології КЗВО "Вінницька академія безперервної освіти", практикуючий психолог, психотерапевт -  О.М. Шпортун.


Запрошуємо усіх бажаючих до участі!

Захід відбудеться 21.04.2021 о 18.00.  на платформі meet 

за посиланням: https://meet.google.com/uvi-qpzw-rkw

Ми дбаємо про Вас!!!  Здоров'я  та довголіття!

З повагою кафедра психології КВЗО " Вінницька академія безперервної освіти".




четвер, 15 квітня 2021 р.

ПСИХОЛОГІЯ ПАРТНЕРСТВА ЯК ОСНОВА БЕЗПЕЧНОГО ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

    Людям потрібно розвивати навички комунікації, які ще називають навичками ефективного спілкування. Адже ті, хто вміють спілкуватися, почуваються благополучнішими і щасливішими. Найважливішими навичками комунікації є: уміння розпочинати спілкування, розуміти і використовувати "мову жестів", активно слухати, уникати непорозумінь.  

    Наша співпраця була спрямована на надання й розширення інформації про сімейні цінності, розвиток емоційного інтелекту засобами музикотерапії та вирішення конфліктів з використанням технології медіації. Оновлення і поповнення знань та вмінь щодо технологій спілкування учасників освітнього процесу; удосконалення мистецтва ефективного спілкування, особливостей вміння слухати людей та використовувати гумористичні технології в контексті психології; формування самооцінки як чинника ефективної соціальної взаємодії. 

    Дякуємо слухачам, які проходили курси з 12.04.2021 по 15. 04.2021 р. за їх активну участь, співпрацю та щирі відгуки про високу результативність курсів.










пʼятниця, 9 квітня 2021 р.

РЕГІОНАЛЬНИЙ МАРАФОН ЗДОРОВ'Я

       Чому так важливий емоційний інтелект (EQ)? 
       Розуміння емоцій має допомогти у найважливішому – вирішити, як поводитись. Емоції – це така ж інформація, як вчинки, слова і жести. Цю інформацію людина використовує, щоб обґрунтувати свої дії. До речі, ще 50 років тому, не кажучи про більш давні часи, неможливо було уявити, щоб слова "емоція" та "інтелект" опинилися поруч в межах одного поняття.
         Емоції та інтелект протиставлялися одне одному. Вважалося, що емоції заважають приймати "раціональні", "розумні" рішення. Тільки у другій половині 20-го століття соціальні психологи поглянули на це по-іншому. Вони припустили, що в процесі еволюції емоції допомагали людині пристосуватися до різних середовищ і обставин і були напряму пов’язані із виживанням людини як виду. .... 
        09.04. 2021 року Центром психологічної допомоги і супроводу педагогічних працівників та здобувачів освіти КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти». З метою оптимізації та відновлення психологічного здоров’я та формування здоров’язбережувальних компетентностей жителів м.Вінниці та Вінницької області у рамках проведення РЕГІОНАЛЬНОГО МАРАФОНУ ЗДОРОВ'Я доктор психологічних наук, доцент, професор кафедри психології КЗВО "Вінницька академія безперервної освіти" Шпортун О.М. провела семінар з елементами тренінгу на тему: "Розвиток емоційного інтелекту засобами музикотерапії"
           На семінарі-тренінгу учасники проаналізували поняття емоційного інтелекту, визначали його психологічну структуру, розвивали компоненти емоційного інтелекту засобами музикотерапії.
          Дякуємо усім учасникам за роботу та активну рефлексію.

                                





четвер, 8 квітня 2021 р.

РЕГІОНАЛЬНИЙ МАРАФОН ЗДОРОВ’Я

      Триває  регіональний марафон здоров’я, який проводить центр психологічної допомоги і супроводу педагогічних працівників  та здобувачів освіти КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти».

     8 квітня учасники марафону мали змогу ознайомитися одразу з двома  актуальними темами «Тонфельдтерапія як інноваційний метод корекційно-розвиткової практики в роботі з дітьми»  представила Яцюк М.В., кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» . Марія Валеріївна ознайомила учасників марафону з таким методом арт-терапії як "тонфельдтерапія" та розповіла про  методики використання "глиняного поля" у практичній роботі.

    «Особливості професійної рефлексії у ситуації дистанційного навчання» представила Драченко В.В., кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри психології КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти». 

       Під час зустрічі з Вікторією Василівною учасники визначили, що таке рефлексія та її значення в житті особистості. Наскільки важливо вміти рефлексувати, вміти зупинитися та обдумати свої дії та вчинки. Як варто дистанціювати у нашому житті. Та як влаштована система стосунків. 
       Усі учасники марафону підтримали думку доповідача, що в житті дуже важливо вміти говорити "стоп". Наскільки важливо роботи паузи та отримувати задоволення від життя. 







РЕГІОНАЛЬНИЙ МАРАФОН ЗДОРОВ'Я

     7 квітня Міжнародний день здоров'я,  центр психологічної допомоги і супроводу педагогічних працівників  та здобувачів освіти КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» продовжує проведення регіонального марафону здоров’я, з метою оптимізації та відновлення психологічного здоров’я та формування здоров’язбережувальних компетентностей жителів м.Вінниці  та Вінницької області.      Тему "Соціальна депривація та її вплив на сімейні стосунки" представила Коц Олеся Іванівна завідувач відділу виховної роботи КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти». 

Під час зустрічі учасники марафону розглянулись питання проблеми виникнення синдрому соціальної депривації в сімейних стосунках.  Проаналізовали чинники, що сприяють виникненню та розвитку психічної деривації. 

Учасники дійшли до висновку, що організація достатнього за кількістю й адекватного за змістом спілкування, забезпечення багатого стимульного середовища, можливість здійснення рухової активності, емоційне благополуччя - ось головні чинники повноцінного і здорового формування сімейних стосунків.






вівторок, 6 квітня 2021 р.

РЕГІОНАЛЬНИЙ МАРАФОН ЗДОРОВ'Я

      Триває  регіональний марафон здоров’я, який проводить центр психологічної допомоги і супроводу педагогічних працівників  та здобувачів освіти КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти». З метою оптимізації та відновлення психологічного здоров’я та формування здоров’язбережувальних компетентностей жителів м.Вінниці  та Вінницької області.

Тему «Ненасильницька комунікація як здоров’язбережувальна технологія» представила доктор педагогічних наук, професор БРАНІЦЬКА Тетяна Ромуальдівна завідувач кафедри психолого-педагогічної освіти та соціальних наук КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» член Вінницького міського відділення Української асоціації сімейних психологів. 

Висвітлювались питання: що таке (ННС) ненасильницьке спілкування; який  сенс  вкладаємо в слово «співпраця»? Принципи для побудови взаємної поваги і співробітництва  вдома і в колективі.

Участники регіонального марафону здоров’я практикували методику  «Ненасильницького спілкування»; техніку «Активне слухання». Учасники марафону підтримали головну ідею що, метод (ННС)  вчить нас по-новому виражати себе, допомагає створити душевний зв’язок з іншими людьми, вчить цінувати почуття і потребисвої та оточуючих, і давати один одному якісний зворотний зв’язок.




понеділок, 5 квітня 2021 р.

РЕГІОНАЛЬНИЙ МАРАФОН ЗДОРОВ’Я

7 квітня весь світ святкує Всесвітній день здоров'я, який було започатковано на честь створення, а точніше – прийняття статуту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) ще у 1948 році.

Кожного року в день здоров`я піднімаються  важливі проблеми людства.

Центр психологічної допомоги і супроводу педагогічних працівників та здобувачів освіти КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти», кафедра психології Вітають Вас учасники на РЕГІОНАЛЬНОМУ МАРАФОНІ ЗДОРОВ’Я

Головна мета свята – звернути увагу суспільства на важливість здорового способу життя, оптимізацію та відновлення психологічного здоров’я та формування здоров’язбережувальних компетентностей жителів м. Вінниці та Вінницької області 

Тему «Безпечна поведінка в цифровому середовищі» представила доктор психологічних наук, професор МАТОХНЮК Людмила Олександрівна завідувач кафедри психології КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти», голова Вінницького міського відділення Української асоціації сімейних психологів. 

Розглядались так актуальні питання як вплив комп'ютера на здоров'я дитини, небезпеки у віртуальному просторі, психологічні симптоми Інтернет-залежності. Разом з участниками регіонального марафону здоров’я проведено інтерактивну вправу порівняння небезпек з якими зустрічалися діти та дорослі. По завершенню було надано поради для батьків як захисти дитину в цифровому середовищі. 

Учасники марафону підтримали головну ідею що «Захист дітей – це спільна відповідальність, і всі відповідні зацікавлені сторони мають забезпечити стійке майбутнє для кожного».








субота, 3 квітня 2021 р.

ПСИХІЧНІ ТА ГЛИБИННІ РЕСУРСИ САМОРЕГУЛЯЦІЇ ОСОБИСТОСТІ

      У практиці психологічного консультування та психотерапії ми часто зустрічаємо запит від клієнтів щодо отримання простих відповідей на складні запитання. У стані розгубленості, пригнічення або ж сильної психологічної напруги людина мріє про легке полегшення через унікальне знання або ж чарівну методику. Проте, усвідомлення складності, унікальності і самобутності психічного життя спонукають психолога-практика бути надзвичайно обережним, вдумливим і вкрай уважним за проявами клієнта. Складність внутрішніх конфліктів осмислена Карлом Густавом Юнгом. 

      Уже другий рік поспіль лабораторія практичної психології проводить зустрічі з осмислення його робіт. Так, 1 квітня ми пірнали у суперечливий вимір архетипу Батька, розбирали символіку Великого батька, психологічний вплив на сценарій життя батьківського комплексу. Роботи Юнга об‘єднали наших випускників, теперішніх студентів, практичних психологів області та викладачів Академії. Кожна зустріч надихає шукати знову і знову складні відпові на такі складні питання.