СТОРІНКА АБІТУРІЄНТА

НАУКОВА ШКОЛА

ЛАБОРАТОРІЯ ПРАКТИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ

СТОРІНКА СТУДЕНТА

НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ ДОКУМЕНТИ

субота, 27 грудня 2014 р.

ВІТАЄМО З НОВИМ 2015 РОКОМ

                       Коли проб'є дванадцята година,
                       І старий рік зустрінеться з Новим,
                       Хай пощастить і Вам, і всій родині,
                       Ми зичимо, щоб посміхнулись Ви!

                       Хай казку принесе на крилах вечір, 
                       І казка щоб затрималась на вік, 
                       І під ялинку щоб чарівні речі 
                       Приніс Вам щедрий дядько Новий рік!




четвер, 25 грудня 2014 р.

Науково-практичний семінар «Соціально-психологічний супровід дітей у кризових ситуаціях»



24 грудня на базі відділу освіти Хмільницької РДА відбувся науково-практичний семінар за участі директорів шкіл та шкільних психологів району на тему: "Соціально-психологічний супровід дітей у кризових ситуаціях". Участь в його роботі взяли: завідувач кафедри практичної психології та розвитку особистості Вінницького обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, доктор психологічних наук, професор Томчук М.І. та доцент кафедри, кандидат психологічних наук Яцюк М.В.






Проблеми, що обговорювалися: соціально-психологічна адаптації дітей вимушених переселенців; особливості впливу психотравмуючих ситуацій на людину; пошук психологічних ресурсів подолання травмуючих станів населення внаслідок військових дій в Україні; особливості психологічного супроводу людей, які зазнали психологічних травм та інші.
Учасникам семінару надані методичні рекомендації, поради у вигляді розробленого членами кафедри посібника та електронний варіант психодіагностичних, психокорекційних методик щодо роботи з людьми, які зазнали психотравм.
Активна участь освітян в обговоренні зазначених питань підтвердила актуальність та своєчасність семінару та сприяла навчанню керівників освітніх закладів, психологів району та формуванню навичок просвітницької, профілактичної, психокорекційної роботи з учнями, педагогами, батьками. 

понеділок, 8 грудня 2014 р.

ІНКЛЮЗИВНЕ НАВЧАННЯ В УМОВАХ РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ВИЩОЇ ОСВІТИ

КРУГЛИЙ СТІЛ
«ІНКЛЮЗИВНЕ НАВЧАННЯ В УМОВАХ РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ВИЩОЇ ОСВІТИ»
На базі Вінницького інституту Університету «Україна» 4 – 6 грудня 2014р. відбувся круглий стіл «Інклюзивне навчання в умовах реформування системи вищої освіти», присвячений обговоренню проблемних питань інклюзивного навчання в сучасних умовах реформування системи освіти. Участь в роботі взяли науковці Інституту спеціальної педагогіки Національної академії педагогічних наук України, Кам’янець – Подільського Національного університету імені Івана Огієнка, науково – педагогічні працівники кафедри практичної психології та розвитку особистості Вінницького обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, Вищої школи м. Канзас (США), працівники Департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації, а також представники громадських організацій «Відкриті серця», «Гармонія», «Паросток», «Креатив», волонтери з Польщі.
З привітальним словом виступили директор Вінницького інституту Університету «Україна» Давиденко Г. В., з Департаменту освіти і науки облдержадміністрації головний спеціаліст Сектора вищих навчальних закладів, науки та інтелектуальної власності Калєтнік А. М.
Учасники круглого столу обговорили стан розвитку системи інклюзивного навчання на усіх ланках, а також перспективи розвитку освіти в умовах її реформи. Активну участь в обговоренні взяли: заступник начальника управління - начальник відділу позашкільної освіти, виховання та шкіл-інтернатів Лісогурська Т. І.; завідувач кафедри практичної психології та розвитку особистості Вінницького обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, доктор психологічних наук, професор Томчук М.І. та фахівець з інклюзивної освіти Присяжнюк Н.В.
У їх виступах були порушені актуальні проблеми організації інклюзивного навчання в загальноосвітніх закладах області.

Учасники круглого столу прийняли резолюцію в якій запропоновані конкретні шляхи та заходи щодо навчання людей з інвалідністю в умовах загальноосвітньої та вищої шкіл.

вівторок, 18 листопада 2014 р.

Додатки GOOGLE

GOOGLE НАДАЄ БЕЗЛІЧ ДОДАТКІВ І СЕРВІСІВ, ЩО ДОПОМАГАЮТЬ В НАВЧАННІ
Google Art Project - інтерактивно-представлені популярні музеї світу,
Google Docs - онлайновий офіс,Google Maps - набір карт,Google Sites - безкоштовний хостинг, який використовує вікі-технологію,Google Translate - перекладач,YouTubeвідеохостинг,Google Диск - єдиний простір для зберігання файлів і роботи з ними.

Всесвітній Конгрес дитини «Ідентичність і сім’я»


17 жовтня 2014 р. у «Українському домі» відбувся Всесвітній Конгрес дитини. З привітальним словом до присутніх та гостей звернулися академік, доктор психологічних наук, директор Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України Сергій Максименко, керівник дитячої секції УСП, голова Українського інституту дитячої психотерапії, доцент, кандидат психологічних наук, завідувач кафедрою психології УКУ Галина Католик.



А також представники з Польщі Й. Біннебезель, з Австрії Єва Унтервегер.

У відео-доповіді голова Всесвітньої Ради Психотерапії (WCP) доктор психологічних наук, ректор університету ім. З. Фрейда, почесний професор Віденського Університету, Австрія-Київ Альфред Приц привітав усіх присутніх та подякував ініціаторам за організацію та проведення вперше на Україні Конгресу дитини.
18-19 жовтня в Інституті Філософії імені Г.С. Сковороди Національної Академії Наук України відбулися пленарні засідання та проведено майстер-класи. Активну участь у роботі секцій прийняла кандидат психологічних наук, доцент Дмитрова Т. В. Вона виступила з доповіддю «До питання про дослідження ступеня актуалізації політичного ціннісного рівня в структурі свідомості студентської молоді». Також майстер-клас «Вплив інформаційно-комунікаційних технологій на розвиток особистості дитини» провела кандидат психологічних наук, доцент Матохнюк Л. О.


понеділок, 20 жовтня 2014 р.

Увага, акція!

Видавництво «Шкільний світ» лише з 15 жовтня по 15 листопада 2014 року проводить передплату на власні видання за зниженими цінами на 2015 рік.
Приєднавшись, Ви обов’язково отримаєте наступні знижки:
При оформленні передплати на 3 місяці – 5 %
При оформленні передплати на 6 місяців – 8 %
При оформленні передплати на 12 місяців – 10 %

Оформити передплату можна:
-                  Надіславши листа з заявкою на email: metodika@meta.ua
-                  Зателефонувавши: 044-284-24-50; 067-408-84-73

ХІІ Вінницький фестиваль психологічних практик «Живи!»

Фестиваль психологічних практик відбудеться в приміщенні галереї «ІнтерШИК» - 25 жовтня, 26 жовтня, 1 листопада, 2 листопада
Слідкуйте за новинами на www.fest.vn.ua (умови участі).
У розкладі можливі несуттєві зміни.
Для участі у майстер-класах потрібно бути одягненому у зручний одяг. Галерея «ІнтерШИК»

Довідки за тел.: 093-428-96-95, 098-075-22-06

четвер, 16 жовтня 2014 р.

«ЗБЕРЕЖИ ДУШУ»




Яцюк М.В. 4 жовтня провела майст
ер-клас «Подолання проблемних взаємовідносин. Балінтовська група» на ІІ-му благодійному психологічному фестивалі «Від конфлікту – до гармонії», який організовувався волонтерською групою психологічної допомоги солдатським сім’ям «Збережи душу» за підтримки центу Соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Вінницької області.


На виконання листа Міністерства освіти і науки України від 24.09.2014 р. №1/9-488 «Щодо сприяння психологічної реабілітації постраждалих під час терористичної операції» було проведено ряд заходів Яцюк М.В.:
1. Проведено майстер-клас «Подолання проблемних взаємовідносин. Балінтовська група» на ІІ-му благодійному психологічному фестивалі «Від конфлікту – до гармонії», який організовувався волонтерською групою психологічної допомоги солдатським сім’ям «Збережи душу» за підтримки центу Соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Вінницької області (04.10.14)
2. Надано консультацію матері (працівнику освіти) щодо психологічної підтримки в переживанні утрати сина-учасника бойових дій (7.10.14)
3. Надано консультацію родичам (вихователь ДНЗ) щодо психологічної підтримки в переживанні горя втрати двох братів – солдатів-бійців національної гвардії (10.10.14)

4. Зібрано матеріал психомалюнків дошкільників з м. Могилів-Подільський, серед яких одна дитина з родини переселенців з Донецької області,щодо діагностики рівня травматизації дітей.

вівторок, 30 вересня 2014 р.

КАФЕДРА ПРАКТИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ ТА РОЗВИТКУ ОСОБИСТОСТІ

Запрошують Вас взяти участь у
Регіональній науково-практичній конференції:
«Розвиток особистості в освітньому процесі: психодіагностика, профілактика, психокорекція та формування»
(22-23 січня 2015 р.)

Тематичні напрями роботи конференції:
-          Психолого-педагогічні чинники та умови розвитку особистості в кризовій соціально-економічній ситуації;
-          Психологічні аспекти впливу вікових та індивідуальних особливостей на розвиток особистості в освітньому процесі;
-          Психодіагностика, профілактика та психокорекція порушень в розвитку особистості в освітньому процесі;

-          Актуальні проблеми діяльності практичних психологів, психологічних служб закладів освіти.
   
        Детальна інформація на сайті ВОІПОПП www.voipopp.vn.ua  у розділі науково-дослідницька робота


Кафедра практичної психології  та розвитку особистості Вінницького обласного інститут післядипломної освіти педагогічних працівників здійснює перепідготовку фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «Спеціаліст» із спеціальності «Практична психологія».
29 серпня 2014 року відбулися урочистості з нагоди вручення дипломів випускникам та посвяти у студенти першокурсників.
З вітальним словом до випускників звернулись  перший заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Чорна Олена Афанасіївна, ректор інституту Дровозюк Степан Іванович. Напутнє слово почули випускники і першокурсники від проректора з науково-педагогічної та навчально-методичної роботи Іваниці Галини Афанасіївни та завідувача кафедри практичної психології та розвитку особистості Томчука Михайла Івановича.
Презентація відеоролику про студентське життя випускників, який вони самі створили, стала ліричним і приємним спогадом про два роки навчання.
Прозвучали слова вдячності від випускників. В урочистій обстановці керівником спеціальності Яцюк Марією Валерієвною було оголошено наказ про випуск студентів і вручено дипломи.
Перші враження про студентське життя в стінах Вінницького ОІПОПП отримали першокурсники.


вівторок, 8 квітня 2014 р.

Мамо, не плач. Я повернусь весною.
У шибку пташинкою вдарюсь твою.
Прийду на світанні в садок із росою,
А, може, дощем на поріг упаду.

Голубко, не плач.
Так судилося, ненько,
Вже слово, матусю, не буде моїм.
Прийду і попрошуся в сон твій тихенько
Розкажу, як мається в домі новім.
Мені колискову ангел співає
I рана смертельна уже не болить.
Ти знаєш, матусю, й тут сумно буває
Душа за тобою, рідненька, щемить.

Мамочко, вибач за чорну хустину,
За те, що віднині будеш сама.
Тебе я люблю. I люблю Україну -
Вона, як і ти, була в мене одна.

вівторок, 25 лютого 2014 р.

Шановні колеги, співвітчизники вшануємо пам'ять загиблих УКРАЇНЦІВ - яких народ, гордо окликав НЕБЕСНОЮ СОТНЕЮ. 

понеділок, 3 лютого 2014 р.

Оргкомітет запрошує викладачів ВНЗ, практичних психологів, педагогів, аспірантів, студентів до участі у науково-практичній конференції «Психолого-педагогічні засади розвитку та корекції особистості у навчально-виховному процесі», що відбудеться 11-12 квітня 2014 року, у приміщенні ВОІПОПП, за адресою: Оргкомітет конференції, Вінницький ОІПОПП, вул. Грушевського, 13 м. Вінниця, 21050

Для участі у конференції необхідно до 10 лютого 2014 р. надіслати заявку, тези доповідей, наукові статті в електронному вигляді на e-mail:bil@mail.vinnica.ua

Детальна інформація на сайті ВОІПОПП www.voipopp.vn.ua у розділі наукова робота.